«

»

Окт 01

Святкування Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана

Святкування Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана 1 жовтня вже стало доброю традицією в Сокирянському районі. Цього року ми відзначаємо 25-ту річницю свята. Цей день є визначним і особливим, щоб  кожен громадянин пам’ятав про свою історію, вшановував і надавав підтримку людям похилого віку, ветеранам, пенсіонерам, адже вони найбільше потребують нашої допомоги, нашої уваги.  Це свято стало прекрасною нагодою ще пильніше поглянути на проблеми літніх людей, а також ще раз висловити глибоку вдячність і пошану старшому поколінню за чиїми плечима пройдені  нелегкі життєві дороги.

Нині на Сокирянщині проживають 943 учасники Великої вітчизняної війни, 30 учасників бойових дій та 159 вдів ВВв,  2338 ветеранів праці,   3809- дітей війни, 13 реабілітованих жертв політичних репресій на Україні, 10321 пенсіонер за віком. Частина з них, а саме 4606 знаходиться на обслуговуванні відділеннями терцентру.

З нагоди відзначення 25-ти річчя Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана в актовій залі терцентру проведено святковий захід. Для запрошених голів первинних ветеранських організацій, волонтерів ветеранського руху, активістів та членів президії ветеранської організації      накрито святковий солодкий стіл та підготовлена концертна програма за участю учасників нашого хору «Доля»,  Тетяни Андронік та Дмитра Шкваруна.

На даному заході булі присутні представники влади:  голова районної ради Козак В.В.,  т.в.о. голови РДА Бескупський П.П.,   які привітали ветеранів району  та побажали їм міцного здоров’я, радісних подій у житті, злагоди в родині та матеріального добробуту. Всім присутнім вручено  грошові премії та спільні Грамоти   районної державної адміністрації й  районної ради за особистий внесок у розвиток та зміцнення ветеранського руху, активну участь у вирішенні соціальних проблем людей похилого віку, патріотичне виховання молоді.

Поза увагою не залишилися й жителі геріатричного стаціонарного відділення у с. Романківці, яких є 26 осіб.

Педагоги та вихованці ДНЗ «Чебурашка» с. Романківці  (завідувач Лиса Н.П.) підготували цікаву концертну програму до свята.  Всім жителям діти вручили подарунки, зроблені своїми руками.

Козак В.В., Бескупський П.П. привітали всіх з святом, побажали здоров’я та довгих років життя. Зауважили, що районна влада робить і буде робити все можливе, щоб люди відповідної категорії відчували себе впевненими та захищеними. Всім вручили солодкі подарунки.

У зв’язку з скрутною ситуацією в країні та відсутністю необхіних коштів на спецрахунку терцетру на проведення свята та закупки продуктових наборів залучені спонсорські кошти, за які закуплено 56 продуктових наборів для громадян району, що перебувають на обслуговуванні у терцентрі (22 жителям, яким   90 років і більше,  34-м – 5 групи рухової активності, тобто ті, які потребують постійної сторонньої допомоги).

Користуючись нагодою, хочу подякувати генеральному директору ТОВ з обмеженою відповідальністю «Дністрові сади» Олександру Вікторовичу Черкесу за надану грошову спонсорську допомогу в розмірі 6000 грн., директору ТзОВ «Сварог Буковина» Гаврилюку Юрію Васильовичу (3200 грн.),  директору ТОВ «Зелена нива» Ковалю Миколі Васильовичу (1000 грн.).  Окрема вдячність Гаврилюку Ю.В. за систематичний підвіз води  у криницю для потреб жителів геріатричного стаціонарного відділення.

Хочу зазначити, що і надалі пріоритетними та найважливішими завданнями залишається забезпечення високого рівня обслуговування громадян похилого віку. Кожного дня районна влада та працівники терцентру  роблять все можливе, щоб на схилі літ пенсіонери відчували постійну увагу й тепло наших вдячних сердець.

Шановні жителі району поважного віку, ветерани. Вітаю усіх з наступаючим святом. Доброго вам здоров»я, мирного неба,  вічної молодості душі, тепла від рідних та довгих літ!