Будні соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома
Головне в роботі територіального центру – покращати якість життя наших підопічних, особливо під час пандемії, коли соціальні робітники, як і медики, опинились на передовій.
Незважаючи на посилені карантинні заходи, 44 соціальних робітники відділення соціальної допомоги вдома терцентру продовжують працювати в установленому режимі та щоденно дбають про те, щоб в умовах карантину громадяни похилого віку та особи з інвалідністю отримували необхідні соціальні послуги.
Згідно договірних умов вони регулярно відвідують підопічних, забезпечують їх продуктами харчування, водою, господарськими товарами та медикаментами, здійснюють внесення платежів за комунальні послуги, виклик лікаря, супроводжують у заклади охорони здоров’я, допомагають подати заяви на оформлення субсидії. Також прибирають житло, надають допомогу у приготуванні їжі, виносять сміття, миють посуд, тощо. Впродовж десяти місяців поточного року 497 підопічних відділення соціальної допомоги вдома отримали більше 14 тисяч послуг.
Соціальні робітники надають повний найважливіший комплекс заходів, які забезпечують життєво-необхідні потреби отримувачів соціальних послуг.
Особлива увага при відвідуванні під час карантину приділяється застосуванню засобів індивідуального захисту (масок, рукавичок, антисептиків). Проводиться роз’яснювальна робота з правил користування цими засобами серед громадян, яких обслуговує відділення.
Праця соціального робітника – це нелегка робота, так як більшість підопічних – це літні, важко хворі люди, які з тієї чи іншої причини не можуть обслуговувати себе самостійно, більшість яких, в силу віку, сьогодні віднесена до «групи ризику» . Вони потребують не лише допомоги по господарству, а також і співчуття, розуміння, підтримки. При спілкуванні з підопічними соціальні робітники прагнуть підтримувати їх стабільний психо-емоційний стан, що є дуже важливим під час епідемії COVID-19. Часом буває так, що навіть проста коротка розмова з літньою самотньою людиною, може принести хвилини радості і викликати посмішку на обличчі.
Працівники відділення соціальної допомоги розуміють, що нашого візиту чекають багато громадян, яким держава гарантує підтримку, а соціальні робітники впроваджують ці гарантії на практиці.
