«

»

Дек 01

Соціальна робота – праця щоденна: розуму і рук, щирих сердець і добрих думок, з великою любов’ю до ближніх.

Соціальна робота – праця щоденна: розуму і рук, щирих сердець і добрих думок, з великою любов’ю до ближніх. Ми знаємо – щомиті нашого візиту чекають багато громадян, яким держава гарантує підтримку, а ми, працівники соціальної сфери,  - впроваджуюємо ці гарантії на практиці.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Сокирянському районі  завжди опікується людьми похилого віку та повнолітніми інвалідами, особливо —  самотніми.  Також організовує адресне надання допомоги потребуючим громадянам району, постійно вишукує можливості для покращення якості соціальних послуг та допомоги людям відповідної категорії. Для цього  співпрацює з небайдужими людьми, благодійними організаціями та ін.

Особливої уваги вищезазначена категорія людей потребує в зимовий період. У зв’язку з цим, працівниками терцентру  постійно проводиться аналіз умов проживання одиноких людей, сімей, які опинилися у важких життєвих ситуаціях.

Забезпечення життєдіяльності одиноких та самотньо проживаючих громадян, які потребують сторонньої допомоги в підготовці до зимового періоду, є одним з головних завдань терцентру, зокрема, відділення соціальної допомоги вдома, яке на даний період  здійснює обслуговування 507 осіб відповідної категорії. До контингенту обслуговуваних також входять 2 інваліди ВВв  та 64 інваліди загального захворювання. Усі ці люди потребують особливої уваги  та турботи, доброго слова, фізичної та моральної  підтримки, яку надають їм 45 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома терцентру.

Впродовж 11 місяців 2020 року нашими соцробітниками надано більше 42 тис. соціально – побутових послуг підопічним даного відділення.

У ході підготовки до зимового періоду  проведено обстеження осель  усіх підопічних  на предмет забезпечення їх потреб у паливі та ін.

За результатами обстежень станом на 30.11.2020 року встановлено, що 136 осіб користується  пічним опаленням, 371 — опалюють будинки природним газом. Із обстежених — 483 підопічним оформлено житлові субсидії, 24 – користуються пільгами. Твердим паливом забезпечені усі підопічні, які мають пічне опалення. Одночасно в рамках проведення підготовки осель до зимового періоду окремим підопічним (4 та 5 групи рухової активності) в залежності від потреби, надано послуги з косметичного ремонту кімнат, побілки пічок, заклеювання вікон.

Соціальні робітники  проводять роз’яснювальну роботу серед  підопічних щодо  дотримання правил пожежної безпеки при  користуванні  електро та газоприладами .

Відділенням організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги терцентру за  поточний період обслужено 1553 громадян, яким відповідно до потреби надано послуги з пошиття та ремонту одягу, перукарські послуги, надані речі, бувші в користуванні та продукти харчування. А також згідно поданих заяв  значна кількість  громадян похилого віку скористалися тракторними послугами (оранка городів) .

При відділенні діє пункт прокату технічних засобів пересування та реабілітації.   Поновлено роботу щодо діяльності утворених на базі терцентру банку одягу та взуття зимового асортименту для надання екстренної допомоги бездомним громадянам. Повідомлено  населення через засоби масової інформації про збір  гуманітарної допомоги ( теплих речей, взуття, продуктів харчування, медикаментів, тощо) для поповнення банків одягу та взуття зимового асортименту.

З 2016 року територіальний центр співпрацює з Чернівецькою міською ГО «Гільфе». За цей період отримано з різних країн світу гуманітарну допомогу  у  вигляді одягу, взуття, постільної білизни та інших речей, бувших у користуванні, близько 13 тонн. Тому соціально-незахищені верстви населення району, яких з кожним роком, на жаль, стає більше, мають можливість отримати у терцентрі такі необхідні їм речі.

Так, і у 2020 році  терцентр отримав чергову гуманітарну допомогу від цієї організації   у вигляді теплих речей, дорослих та дитячих речей, бувших у вжитку, взуття. Завдяки цьому у поточному році 111 малозабезпечених, інвалідів, одиноких непрацездатних громадянин району  отримали допомогу  речами, бувшими у вжитку,  на суму 14,7 тис.грн  .

Питання якісного надання соціальних послуг  соціально-незахищеній категорії громадян перебуває на постійному контролі місцевої влади та терцентру.

 

Адміністрація терцентру

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *