«

»

Апр 12

Усі ми родом із дитинства.

Усі ми родом із дитинства. Але рано чи пізно станемо вже не такими жвавими, енергійними та по - молодому завзятими. Літні люди мають дуже великий досвід, їм є про що розповісти. Світ кожної людини легко порівняти з цілим континентом. Такий континент неможливо знайти ні на жодному атласі, карті, глобусі. Але він для літньої людини може стати як і домом, так і каменем, який тягне до низу. Тому, обов”язок працівників відділення соціальної допомоги вдома огорнути цих людей опікою й всіляко їм допомагати у подоланні життєвих труднощів. Як сьогодні ми ставитимось до літніх людей, так і будуть ставитися до нас наші діти.

З настанням  весняного періоду соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома активізували роботу по прибиранню осель та  прибудинкових територій, сприянню в ремонті житлових кімнат та обробітку присадибних ділянок громадянам похилого віку, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, тим самим допомагають покращити настрій на період Світлого Свята Великодня.

Відділенням здійснюється обслуговування одиноких громадян похилого віку, інвалідів, які не здатні до самообслуговування.  Громадяни похилого віку, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, — обслуговуються за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги згідно чинного законодавства.

У відділенні соціальної допомоги вдома  на обслуговуванні  перебуває 505 одиноких  непрацездатних громадян району та двох ОТГ. З  них – 76 на платній основі.

Середня навантаженість по відділенню становить 10,9  чол. на одного соціального робітника (згідно нормативів має становити  не більше 6 осіб).

Впродовж І кварталу 2019 року надано білше  63 тис. соціально – побутових послуг.

До контингенту обслуговуваних входять 52 чол. – повністю прикутих до ліжка та 56  інвалідів. Усі вони потребують особливої уваги  та турботи, доброго слова, фізичної та моральної  підтримки, яку надають їм 46 соціальних робітників  терцентру.

Соціальними робітниками в обсягах, передбачених  Державним стандартом догляду вдома, 106 одиноким з 4-ю та 5-ю  групою рухової активності проводиться обробіток присадибних ділянок.

В оселях одиноких громадян  за допомогою  та сприяння соціальних робітників здійснено поточний  ремонт в залежності від потреби.

У ході  підготовки до Великодніх свят соціальними робітниками  проводиться генеральне прибирання в оселях  одиноких  пенсіонерів .

Силами соцробітників  здійснено прибирання  прибудинкових територій у 268 осіб.

У відділенні постійно проводиться  моніторинг якості надання соціально – побутових  послуг, що дає можливості виявляти недоліки в роботі соціальних робітників та оперативно вирішувати їх. Результати перевірок  постійно  обговорюються на чергових  нарадах з соціальними робітниками.

Працівники  відділення  активно працюють над  виявленням контингенту обслуговуваних, удосконаленням та покращанням якості надання соціальних послуг непрацездатним громадянам  похилого віку, інвалідам, вивчення нових форм і методів у роботі.

Як відомо, пенсійний вік здоров”я  не додає, а навпаки. Тому головним завданням для кожного працівника відділення соціальної допомоги вдома — є  розуміння проблем  та піклування про наших  підопічних.

 

Завідувач відділення

соціальної допомоги вдома                                              А.Дидак

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *