«

»

Фев 27

Інформація про забезпечення соціальним захистом різних верств населення району територіальним центром у 2018 році

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надає соціальні послуги громадянам відповідно до їх потреб через чотири структурних підрозділи:

-         відділення  соціальної допомоги вдома;

-         відділення  денного перебування (догляду) для осіб похилого віку та інвалідів;

-         відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

-         відділення стаціонарного догляду для постійного та тимчасового проживання громадян.

На фінансування     територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Сокирянському районі   у 2018 році  було затверджено  плановий обсяг видатків у сумі 7596,3 тис.грн. Використання коштів склало 100%.

В установі   працює 93 працівники (97,5 штатних одиниць).

Впродовж 2018 року виявлено  5710 осіб із категорії пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, які потребують соціального обслуговування та надання  різних видів соціальних послуг. Із загальної кількості громадян –  4522 особи (79%)  — мешкає в сільській місцевості та 1188   (21%) – у місті Сокиряни.

Всього охоплено соціальним обслуговуванням  відділеннями терцентру

5586 осіб (97,8 % від потреби). У тому числі 4398 осіб (78,7%) – у сільській місцевості та  1188 особи  (21,3%) – у місті Сокиряни.

Структурними підрозділами терцентру обслужено 303 громадянина Вашковецької громади (5,4% від загальної кількості) та 1314 громадян Сокирянської ОТГ (23,5 % від загальної кількості).

Впродовж 2018 року було надано  111635 соціальних послуг, в т.ч. на платній основі 7689 послуг  на загальну суму 153,3 тис. грн.

Відділення соціальної допомоги вдома за 2018 рік здійснило обслуговування  в домашніх умовах 550 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, у тому числі на платній основі – 83 особи.

Із загальної кількості обслужених по руховій активності:

-         ІІІ група (знижена, може пересуватися на прилеглій території біля будинку, піднімати не більше 5 кг, самостійно виконувати окремі види домашньої роботи) – 438 осіб (79,6% від загальної кількості);

-         ІV група (значно знижена, може пересуватися в межах кімнати, самостійно може виконувати деякі прості види домашньої роботи) – 51 (9,3%);

-         V група (втрачена (майже повністю), пересуватися самостійно не може, потребує постійної сторонньо допомоги) -  61 (11,1 %).

Із загальної кількості по групах інвалідності:

-         І група – 10 осіб (1,8% від загальної кількості);

-         ІІ група – 40 чоловік (7,3%);

-         ІІІ група – 17 людей (3,1 %).

Серед обслужених відділенням -  учасників бойових дій – 5, інвалідів ВВв – 10, членів сімей загиблих – 23, учасників війни – 96.

Усього у відділенні соціальної допомоги вдома є 29 видів соціальних послуг. У 2018 році  одиноким непрацездатним громадянам  надано всього  52944  якісних соціальних послуг.

Відділення денного перебування (догляду) надає соціальні послуги   пенсіонерам та інвалідам, які потребують послуг денного догляду та медичних консультацій. Завдяки хорошій матеріально-технічній базі  у відділенні надаються фізіотерапевтичні, бальнеологічні, масажні послуги. Працює тренажерна зала з кваліфікованим інструктором з трудової адаптапції.  Консультаційні послуги надаються лікарем-терапевтом, лікарем-офтальмологом, медсестрами. Відділення виявляє непрацездатних  громадян та інвалідів, які потребують     соціальної адаптації, веде їх облік, приймає на обслуговування, розробляє для кожного індивідуальну програму з урахуванням потреб підопічних. Працюють два клуби за інтересами: „Надвечір’я” та „Олімп”, на базі яких систематично проводяться масові заходи та спортивні змагання до загальнодержавних та професійних свят. За 2018 рік   відділенням денного перебування (догляду)   обслужено 2718 осіб, яким надано 45687 соціальних послуг.

Для жителів сільської місцевості, які не мають можливості приїхати в       м.Сокиряни та отримати соціальні послуги у  відділеннях терцентру, з 2013 року працює мультидисциплінарна команда спеціалістів терцентру, які щотижнево надають соціальні послуги (медичні, перукарські, юридичні, послуги психолога) громадянам похилого віку та інвалідам в населених пунктах району за місцем проживання. У 2018 році отримали виїзні соціальні послуги 1347 громадян похилого віку та інваліди.

Також працює прокатний  пункт    засобів пересування та реабілітації,  У 2018 році обслужено 39 громадян відповідної категорії.

Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання громадян розраховано  на 30 ліжко-місць.  У відділенні станом на 15.02.2019 року  проживає 26 одиноких непрацездатних громадян на постійній основі (з них 15 лежачих хворих). Тут створені сприятливі умови для проживання підопічних. Вони забезпечені якісним  медобслуговуванням, повноцінним 4-разовим харчуванням та належним доглядом за ними.   Впродовж 2018 року всього у відділенні обслужено 35 людей (3 жителів відраховані у зв’язку з переїздом на постійне місце проживання до родичів,   6 -  померли).

Відділення  організації надання адресної  натуральної та грошової допомоги обслуговує громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з похилим віком, інвалідністю, хворобою, безробіттям, стихійним лихом та іншими обставинами. У 2018 році відділенням обслужені 2292 чол., яким відповідно до потреби надано 3989 послуги  з пошиття  та ремонту одягу, перукарські послуги, видані речі, бувші в користуванні та продукти харчування.

У 2018 році до терцентру надійшла гуманітарна допомога від Чернівецької  міської громадської організації  «Гільфе» у вигляді теплих речей, дорослих та дитячих речей, бувших у вжитку, взуття. Завдяки цьому 201 малозабезпечених, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян району  отримали допомогу  речами, бувшими у вжитку,  на суму 31,2 тис.грн  (у 2017 році -  196 чол. на суму 17,4тис.грн).

За рахунок спецкоштів терцентру та спонсорських коштів (ТзОВ «Дністрові сади», ТзОВ «Сварог-Буковина») 209 громадян району  отримали продуктові набори на  загальну суму  42,7 тис.грн (38 – до 8 Березня, 24 – до Великодніх свят, 18 – до 71-ї річниці Перемоги над нацизмом, 39 – до Дня незалежності України, 24 – до Дня людей похилого віку, 40 – до Міжнародного дня інвалідів та Дня Святого Миколая, 2 – з нагоди відзначення 100-річчя  та  24 малозабезпечених  одиноких непрацездатних громадян району, які обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома).

Поряд з досягненнями у роботі є і ряд проблемних питань. Найголовніше – мала заробітна плата працівнків терцентру, через що у 2018 році була значна плинність   кадрів (11 працівників).

Люди, добросовісно виконуючи нелегку роботу,  працюють на мінімальну «голу» заробітну плату.

Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома перенавантажені майже вдвічі: замість 6 людей на одного робітника, які мають бути згідно вимог чинного законодавства, всі мають по 10-11 людей, а іноді й 12. Не краща ситуація і в працівників стаціонарного відділення з половиною лежачих хворих і немічних старих людей.

Люди змушені розраховуватися і, залишивши свої сім’ї, шукати за кордоном кращі заробітки.

Забезпечення якісного соціального обслуговування людей похилого віку, в тому числі одиноких непрацездатних громадян та інвалідів – є основним завданням терцентру.

 

Директор                                                                        Гановська Н.М.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *